A Suttogó Lovasterápiás Egyesület az alábbi szolgáltatásokat nyújtja: lovasterápiás foglalkozás  fogyatékkal élő, vagy fejlesztésre szoruló gyermekek számára, mozgásterápia (egyéni vagy kiscsoportos), zeneterápia, kognitív készségfejlesztés, szülői konzultáció.

  • A lovasterápiás foglalkozások során értelmileg sérült, autista, hallás- vagy látássérült, mozgássérült gyermekek (és felnőttek) ülnek lóra. A foglalkozások során a ló ritmikus mozgását, elfogadó személyiségét használjuk a készségfejlesztésre. Ez alapvetően egyéni műfaj, ami azt jelenti, hogy egy vagy fél órás időtartamban egy lóval egy gyermekkel egy terapeuta foglalkozik. A foglalkozások során fejlődik a gyermekek mozgáskoordinációja, ügyessége, egyensúlyérzéke, figyelme. Nem csak lóháton ülnek, hanem részt vesznek az állat gondozásában is. A lóháton történő fejlesztés is hasonló kerek között zajlik. Többnyire a ló lépés és ügetés jármódjában, egyensúlyi gyakorlatok és játékok segítségével segítjük a gyermek készségeinek fejlődését.
  • Mozgásterápiát (alapozó terápia, INPP, szenzoros integrációs terápia) ajánlunk azoknak a gyerekeknek, akiknél születés során történt komplikációk miatt enyhe idegrendszeri sérülése van, beszédfejlődési problémái vannak, domináns keze nem alakult ki iskolás korára, erősen keveri a jobb-bal irányokat, figyelmetlen, egyszerre csak egy utasítást tud megjegyezni.
  • A zeneterápiát elsősorban autista gyermekek számára ajánljuk. Pozitív hatásai között említendő, hogy segít az érzelmi feszültségek szabályozásában, az agresszív és autoagresszív hajlam csökkentésében. fejleszti az improvizációs készséget, az énképet és éntudatot, segíti a nehézségektől való eltávolodást és oldja a görcsösséget.
  • A kognitív készségfejlesztés korán pedig a mozgásterápiával már megalapozott fejlesztést visszük tovább. Olyan részképességek fejlesztése történik játékos formában, amelyek elengedhetetlenül szükségesek az iskolai élet során.
  • A szülőkonzultáció a gyermek segítésének elengedhetetlen része. Ez a gyermekkel való foglalkozás megkezdése előtt hosszabban, részletesebben történik, a foglalkozások során folyamatosan,  a lezárás szakaszában is részletesebben.

 

Tapasztalataink szerint javul a résztvevő gyerekek kommunikációs, a szociális, a mozgásos és a kognitív képességei. A mozgás- és lovasterápia leginkább a gyermekek egyensúlyérzékére, ritmusérzékére, koordinációjára van pozitív hatással, a zeneterápia az érzelmi életre és a kommunikációra, a kognitív készségfejlesztés pedig a percepció és részképesség fejlődésben segít. A szülőkonzultáció pedig elengedhetetlenül fontos ahhoz, hogy a terápia jótékony hatásai ne csak a heti egy terápiás óra alatt érvényesüljenek